
Als een van de grootste spelers binnen de bouwsector moet Soprema het goede voorbeeld geven op het vlak van duurzaamheid. Bijvoorbeeld door grondstoffen zo veel mogelijk te hergebruiken. Het Cradle to Cradle Products Innovation Institute (C2CPII) beloonde onze inspanningen met maar liefst zes bronzen Cradle-to-Cradle-certificaten voor bitumineuze producten verkrijgbaar in Nederland en België.
- Garantgum 470 – (470K14)
- Garantgum 470 gemineraliseerd – (470K24)
- Sopralene Optima 4 AF C3 FR
- DuO HT 4 AGR/F C180 FC
- Sopralene Techno 4 AF C1 FR
- Sopralene Optima Garden 4 AF C3 FR[FA1]
Wat is Cradle to Cradle?
Cradle to Cradle betekent letterlijk ‘wieg tot wieg’. Het is een circulair principe: je gebruikt grondstoffen en materialen telkens opnieuw zonder kwaliteitsverlies en zonder extra afval te creëren. Zo ontstaat er een gesloten kringloop van gerecyclede materialen. Net zoals natuurlijke systemen, waar afval van het ene proces de voedingsstof wordt voor het andere. Wanneer je daken of gebouwen afbreekt waarbij Cradle-to-Cradle-producten gebruikt zijn, heb je dus geen afval maar nieuwe grondstoffen.
5 criteria van Cradle to Cradle
Cradle-to-Cradle bouwen gaat verder dan de circulariteit van de grondstoffen. Vijf prestatiecategorieën geven de doorslag voor de jury van het C2CPII.
- Material health: wat is de impact van het materiaal op de gezondheid van andere organismen? Bevat het gevaarlijke chemische stoffen, zoals zware metalen?
- Product circularity: draagt het product bij aan circulaire economie? Is het materiaal herbruikbaar, zodat het deel kan uitmaken van een gesloten keten?
- Clean air & climate protection: hoeveel CO2 stoot het productieproces uit? Welke inspanningen levert het bedrijf op het vlak van het milieu voor dit specifieke product? Zet de producent zich in voor schone lucht?
- Water & soil stewardship: hoe is het waterverbruik tijdens het productieproces? En hoe springt de producent om met de watervoorraad en bodem?
- Social fairness: wat zijn de arbeidsomstandigheden? Veroorzaakt dit product nergens sociaal onrecht?
Afhankelijk van de score op deze categorieën krijgt een product een bronzen, zilveren, gouden of platinum certificaat.
Cradle to Cradle als onderdeel van Let’s Go to Zero
De Cradle-to-Cradle-certificering past helemaal binnen de Let’s Go to Zero-doelstellingen van Soprema. Al deze doelstellingen moeten er samen voor zorgen dat wij als bedrijf onze CO2-voetafdruk minimaliseren. Zo maken we in Tongeren nieuwe 100% recylebare XPS van gerecyclede grondstoffen. We hebben een volledige biobased productielijn en zamelen bitumen in om te recyclen tot nieuwe dakbedekking. Daarnaast biedt Soprema al langer natuurlijk isolatiemateriaal – zoals Pavatex – gemaakt van onder andere houtresten van zagerijen.
Waarom Cradle-to-Cradle bouwen?
De zes beloonde bitumineuze producten van Soprema zijn prima geschikt voor een circulair dak. Dat is niet alleen interessant voor onze planeet, ook dakdekkers winnen ermee.
- Jouw aanbod en werk springt in het oog bij opdrachtgevers die duurzaam willen bouwen – en zo zijn er steeds meer.
- Je geeft minder geld uit aan afvalverwerking, om je materialen kan laten upcyclen en recyclen.
- Cradle-to-Cradle-dakbedekking staat garant voor een hoge kwaliteit en lange levensduur, wat zorgt voor tevreden klanten en minder onderhoud.
Circulair bouwen met Soprema
Nog op zoek naar de juiste materialen voor jouw project? Onze experts helpen je graag. Neem gerust contact met ons op.